Web Tasarım Nedir Nasıl Yapılır?

Web Tasarım Nedir ?
Kısaca özetlemek gerekirse şahıs veya kurumları tanıtmak için internet üzerinde görsel olarak görüntülenen dinamik tasarımlardır. Bu tasarımları yapan kişilere Web Tasarımcı(Web Designer) denir.
Bu tasarımlar klasik grafik tasarım gibi dizayn edilmez HTML,CSS,JavaScript dilleriyle dizayn edilir.

Web Tasarımın Önemi Nedir?
Globalleşen dünya'da şahıs kurum yada aklınıza gelebilecek herşeyin tanıtımı için artık internet en büyük araçtır. Web tasarım ise dinamik yani fonksiyonel
yada statik herhangi bir fonksiyonu olmayan sitelerin ön plandaki görsel halidir.Özetle kişisel yada kurumsal kimliğinizi sanal ortamda yansıtan görsel kısma
web tasarım denir ve bu yüzden çok önemlidir.

Web Tasarım Nasıl Yapılır?
Web tasarım uzman web tasarımcılar tarafından yapılır, uygun maliyetlere freelance çalışan tasarımcılara yaptırabileceğiniz gibi hazır tasarımlarda satın alabilirsiniz.
Bu tamamen şahıs veya firmanın isteğine ve bütçesine göre değişmektedir.Gerçek anlamda özgün ve kaliteli bir tasarım  isteniyorsa özel tasarım yaptırılması gerekmektedir.
Bu sadece görsel anlamda değil teknik anlamdada önemlidir.Şöyleki Google gibi arama motorlarının gözündeki değeriniz performansınıza ve özgünlüğünüze göre büyük etki etmektedir.
Aynı zamanda teknik açıdan şişirilmiş gereksiz kodlarla dolu bir tasarım ilk adımda size görsel olarak güzel gelebilir ama sonrasında sitenizin trafiği arttıkça işin içinden çıkılmaz bir hal alabilir ve
size ciddi performans sorunları yaşatabilir.Uzun planda size katkı sağlamasını istediğiniz bir projeniz varsa özgün tasarım yapılması her zaman daha mantıklıdır.

Web Tasarım Yapabilmek İçin Neleri Öğrenmeliyim?
Bu işi gerçekten öğrenebilmek için öğrenmeniz gereken bir çok şey vardır , ama ilk etapta eğitim sitelerinden yada kitaplar üzerinden HTML,CSS,JavaScript,JQuery öğrenmeniz gerekmektedir.
Basic seviyede bunları öğrendikten sonra zaten neleri öğrenmeniz gerektiğini kendiniz bulacaksınız.

Sonuç
Tam anlamıyla bir web sitesi yapabilmeniz için sadece web tasarım bilmeniz yetmez ayrıca yazılım dilleri öğrenip arka planda sitenin işlevselliğini koda dökmeniz gerekir.